AKKUYU NGS İNŞAAT VE BAKIM FAALİYETLERİNE YÖNELİK TEDARİKÇİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ - ASO NÜKSAK

AKKUYU NGS İNŞAAT VE BAKIM FAALİYETLERİNE YÖNELİK TEDARİKÇİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

İşareti : 05/5000-217

İrtibat : ceyda.polat@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan (ETKB) alınan yazıda, Ülkemizin nükleer programı kapsamında inşa edilmekte olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin, ilk reaktörünün 2023 yılında diğer reaktörlerin ise birer yıl arayla 2026 yılı sonuna kadar işletmeye alınmasının planlandığı belirtilmektedir.

Bu bahisle, işletme döneminin yaklaşmış olduğu göz önünde bulundurulduğunda, inşaat aşaması yanında işletme aşamasındaki bakım ve onarım faaliyetlerinde de mümkün olan en yüksek oranda yerli katkının sağlanabilmesi için Türk firmalarının bilgilendirilmesinin faydalı olacağı düşünülmektedir.

Bu bağlamda, Odamız ev sahipliğinde, ETKB tarafından hazırlanan program çerçevesinde 10 Şubat 2023 Cuma günü 14:00-18:00 saatleri arasında bir seminer düzenlenecektir.

Odamız Zafer Çağlayan Meclis Salonu’nda düzenlenecek olan Seminere katılımın yüksek olması durumunda fiziki katılıma ek olarak “webinar” olarak katılım sağlanması da mümkün olacaktır.

Programı ekte sunulan Seminere, her firmadan yalnızca 1 kişilik kayıt olacak şekilde katılım sağlamak isteyen üyelerimizin kayıt adresinde yer alan formu tamamlamaları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası

 

Ek Listesi:

Seminer Programı