CERN SATIN ALMA PLATFORMU - ASO NÜKSAK

CERN SATIN ALMA PLATFORMU

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nden (CERN) alınan yazıda, CERN tarafından üyelerimizin Satın Alma ve Tedarik Platformuna kayıt yaptırmaya davet edildiği belirtilmektedir.

Yazıda, kullanıma açılan yeni portal ile şirket bilgilerinin daha kapsamlı sunulabileceği özellikle CERN’ün doğrudan yaptığı alımlarda değerlendirmeye girme şansının artacağı ifade edilmektedir. Ayrıca yakın gelecekte, firma tescili, CERN siparişlerini almak, CERN’e tedarik teslimatını yönetmek ve CERN’e fatura göndermek için bu platformu kullanmak zorunlu olacaktır.

Kayıt için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekmektedir.

1) Firmanızın üretim ve yetkinlik alanlarına giren CERN Satın Alma Kodlarını belirleyin. Kodlara http://procurement.web.cern.ch/en/procurement-codes bağlantısından erişim sağlanabilmektedir.

2) CERN’ün e-Tedarik platformuna http://procurement.web.cern.ch/en/suppliers-database bağlantısından ulaşarak, Firmanızın Kayıt işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

3) Firmanızı kaydettirirken yardım ve destek için https://videos.cern.ch/record/2299878 adresinde bulunan video eğitimine danışılabilmektedir.

Kayıt sürecine ilişkin sorularınız için TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisine (cern@tobb.org.tr) ya da CERN’ün eProcurement platform destek ekibiyle (Supplierdb.Support@cern.ch) iletişime geçebileceğiniz hususunu bilgilerinize sunarız.