DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET TEŞKİLATI KÜRESEL ÖDÜLLERİ - ASO NÜKSAK

DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET TEŞKİLATI KÜRESEL ÖDÜLLERİ

İşareti : 05/5000-626

İrtibat : dim@aso.org.tr

 

Sayın Üyemiz,

Dünya Ticaret Örgütü Türkiye Daimi Temsilciliği’nden alınan yazıda, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’nın (WIPO) Genel Direktörü Daren Tang’in e-posta mesajına atfen, WIPO’nun fikri mülkiyeti kullanan işletmeler ve bireyler için başlattığı “Küresel Ödüller” (Global Awards) programı hakkında bilgi sunduğu ifade edilmiştir.

Bu itibarla bahse konu ödül programına üye ülkelerden KOBİ’lerin 14 Mart 2022’ye kadar başvuruda bulunabilecekleri ifade edilen mesajda başvurunun ardından alanında uzman kişilerden oluşan bağımsız bir panel tarafından “fikri mülkiyetin başarılı bir şekilde ticarileştirilmesi”, “olumlu sosyal etki” gibi hususlar dikkate alınarak oluşturulacak belirli kriterleri karşılayan beş KOBİ’nin ödüle layık görüleceği belirtilmiştir.

Yazıda aynı zamanda ödüllerin KOBİ’lere yönelik olarak düzenlenen ilk turunu kazananlarının, 15-22 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılacak olan WIPO Genel Kurulu sırasında ödüllerini almak için WIPO’ya davet edileceği bildirilmektedir.

Program hakkındaki ayrıntılı bilgilere ilgili internet adresinden (www.wipo.int/global-awards) erişilebilmekte olup ekli belgede yer alan program ve izlenecek süreç hakkında genel hususları bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası

 

Ek Listesi:

WIPO GLOBAL AWARDS PROGRAM